فرماندار شهرستان سرخس
حسین سنجرانی

    .     .     .
۱۳۹۵/۱۰/۱۸

فرماندار سرخس گفت:

اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از بن بست های فعلی و آینده است

فاز 2 مرکز تعمیرات بوژی ایستگاه بین المللی راه آهن سرخس با توان علمی متخصصان داخلی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس در مراسم افتتاحیه فاز 2 مرکز تعمیرات بوژی ایستگاه بین المللی راه آهن سرخس ضمن ابراز خرسندی از اقدامات اجرایی در برترین پایانه ریلی کشور اظهار داشت: ترانزیت 85 درصدی ریلی کشور از این پایانه نقش سرخس را در کشور برجسته ساخته است.
سنجرانی در ادامه افزود: متاسفانه نرخ بیکاری بالا در شهرستان مهم ترین چالش و مشکل پیش رو است که در دوسال اخیر برنامه ها و تدابیری در کارگروه اشتغال اجرایی گردیده و به زودی بهره وری از این اقدامات انجام خواهد شد.
فرماندار سرخس موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی شهرستان را خاص برشمرد و گفت: مهمترین دغدغه دولتمردان در شهرستان مشکل بیکاری است و در این راستا می طلبد مسئولان عالی و استانی با نگاه ویژه و اساسی به این شهرستان توجه داشته باشند.
سنجرانی با تشریح اقدامات زیربنایی دولت در شهرستان تصریح کرد: به برکت نظام و تدابیر دولت امروزه در دورترین نقاط روستایی زمینه فراگیری و آموزشی فنی و حرفه ای آماده شده است و می بایست مسئولان و اقشار مختلف مردم جوانان را به سمت فراگیری این آموزش ها سوق دهند.
سنجرانی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از بن بست های فعلی و آینده است اظهار داشت: سرخس با داشتن امکانات و ظرفیت های غنی زیر زمینی و رو زمینی می تواند در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان پیشگام باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: نظر به مزیت های بالای پایانه ریلی سرخس در عرصه ترانزیت ریلی کشور اکنون با سرمایه گذاری 12 میلیاردریالی بخش خصوصی این طرح عملیاتی شده که مزایای بسیاری را در برترین پایانه ریلی کشور ایجاد کرده است.
شایان ذکر است فاز 2 مرکز تعمیرات بوژی ایستگاه بین المللی راه آهن سرخس با توان علمی متخصصان داخلی به بهره برداری رسید که صرفه جویی های ارزی ، ریالی و زمانی و همچنین تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را بهمراه داشته است.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
تعداد بازدیدها : ۱۹۳
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان