فرماندار شهرستان سرخس
حسین سنجرانی

    .     .     .
۱۳۹۵/۱۰/۲۶

فرماندار سرخس:

سرخس را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری می بایست تبدیل کرد

فرماندار سرخس گفت:حرکت خودجوش و ستودنی مردم در احیای دریاچه بزنگان افق و آینده روشنی را برای بهره وری از ظرفیت گردشگری دریاچه رقم زد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با بیان اینکه سرخس با ظرفیت های بالا در حوزه گردشگری و میراثی جذابیت های فراوانی با تولیدات صنایع اصیل دستی دارد.
سنجرانی در ادامه با تاکید بر اینکه چارت سازمانی میراث فرهنگی زیبنده شهر سرخس نیست که می طلبد زمینه های تبدیل چارت سازمانی از نمایندگی به اداره آماده شود تا گام های موثر تری در حوزه توسعه گردشگری برداشته شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته با حرکت خودجوش و ستودنی مردم در احیای دریاچه بزنگان افق و آینده روشنی را برای بهره وری از ظرفیت گردشگری دریاچه رقم زد.
محمد صالح نیا معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تشریح مهمترین اقدامات در حال اجرا و پیگیری شهرستان نیز گفت: گردشگری راه مناسبی برای کاهش برخی آسیب ها می باشد و از این رو هر گردشگر یک فرصت شغلی برای کشور ایجاد می کند که مهمترین برنامه در حال اجرا در سرخس جذب گردشگر خارجی می باشد.
صالح نیا اذعان کرد: 150 گونه پرنده در سرخس از جذابیت های گردشگری سرخس در کنار بزرگترین بنای آجری و معماری دنیا رباط شرف و مقبره بابا لقمان و پل خاتون است.
وی اظهار داشت: چارت سازمانی نمایندگی در حد و زیبنده سرخس نیست که اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بدنبال ارتقا چارت سازمانی نمایندگی به اداره می باشد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل میراث فرهنگی در پایان با بیان اینکه ایران در حوزه مکانهای تاریخی  جزء 10 کشور اول دنیا قرار دارد گفت: رباط شرف دومین اثری است که در حال حاضر بدنبال ثبت جهانی آن هستیم زیرا تنها کاخ موزه معماری ایران رباط شرف است .
شایان ذکر است در این مراسم عادله اخوان تودیع و مجید حسینی به سمت سرپرست جدید نمایندگی میراث فرهنگی سرخس معارفه شد.
پیش از این مجید حسینی مدیر نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان تایباد را بمدت 20 ماه عهده دار بوده است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
تعداد بازدیدها : ۲۱۴
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان