فرماندار شهرستان سرخس
حسین سنجرانی

    .     .     .
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۶/۰۳/۲۳

معاون فرماندار سرخس گفت:

کارگروه اشتغال اثرگذارترین کمیته در شهرستان است

الویت گذاری اشتغال ها در شهرستان می تواند موفقیت بیشتر و بهتری داشته باشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حمید شاقوزایی معاون فرماندار سرخس در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با بیان اینکه کارگروه اشتغال اثرگذارترین کمیته در شهرستان است گفت: الویت گذاری اشتغال ها در شهرستان می تواند موفقیت بیشتر و بهتری داشته باشد و از سویی هم در برخی نقاط شهرستان شاهد ورود به اشتغال های غیر پایدار و موقت هستیم که با مدتی فعالیت از ادامه کار خودداری می کنند و از حضور مجدد در عرصه اقتصادی باز می مانند.
شاقوزایی در ادامه با تقدیر از همکاری برخی بانکها با مشتریان و مردم از کم کاری برخی بانکها نیز انتقاد کرد.
شاقوزایی اظهار داشت: برخی بانکها عملکرد قابل قبولی را در جذب و اعطای تسهیلات اشتغالزایی داشته اند و برخی هم نتوانسته انتظار شهرستان را در این خصوص برآورده سازند که می طلبد بانکهای عامل با نگاه باز و فراتری به حوزه اشتغال توجه داشته باشند.
شاقوزایی تصریح کرد: یکی از معضلات اصلی اعطای تسهیلات اشتغال بخش ضمانت ها می باشد که با کم کاری افراد دریافت کننده تسهیلات برای باز پرداخت باعث بروز سخت گیری هایی از سوی بانک ها در حوزه ضمانت های این نوع تسهیلات شده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم گفت: با بررسی های انجام شده پیش بینی میشود در سال جاری 15 هزار خرید تضمینی داشته باشیم که این نشان از کاهش 50 درصدی نسبت به سال قبل دارد و می توان مهمترین دلیل کاهش برداشت گندم را عدم رغبت مردم و کشاورزان به کشت گندم دیم دانست زیرا بیمه محصولات کشاورزی همسو با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در سرخس نیست.
معاون فرماندار سرخس در پایان خواستار تلاش بیشتر مسئولان اداری و اجرایی شهرستان برای ایجاد شرایط سرمایه گذاری در سرخس شد تا بتوان با ورود سرمایه گذاران به این خطه زرخیز آمار بیکاری شهرستان را کاهش داد.
 
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
تعداد بازدیدها : ۱۱۷
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید