سرپرست فرمانداری سرخس
حسین غریب

    .     .     .
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۶/۰۹/۰۹

عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم ندای وحدت سرخس گفت:

جوامع مسلمان و اسلامی باید بدنبال وحدت و همدلی بین خود باشند

عضو مجلس خبرگان رهبری فرماندار سرخس را یکی از ارکان رشد و ترویج وحدت بین شیعه و سنی این شهر تلفیقی و ترکیبی دانست و وحدت شیعه و سنی این منطقه را زبانزد و الگو برشمردعضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان مسلمانان با ایجاد گروهی بنام داعش این گروه تروریستی و تکفیری و عامل کشتار مسلمانان بی پناه را در منطقه مسلح و ایجاد کردند تا با جنگ افروزی و آتش افروزی نقشه دیکته شده دشمنان و برخی ملل حامیان آنان را اجرا سازند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ؛ مولوی نذیراحمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم ندای وحدت سرخس که با حضور اقشار مختلف شیعه و سنی در مسجد اهل سنت سرخس برگزار شد گفت:در سایه نظام مقدس اسلامی ایران زمینه رشد و ترویج وحدت آماده است و مردم شاهد سخاوتمندی نظام و انقلاب در ارکان مختلف هستند که بدون هیچ تبعیضی در نوع مذهب ، خدمات به مردم بصورت یکسان ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم مسلمان می بایست بر اساس قرآن که کلام الهی است گام بردارند افزود: در نظام مقدس اسلامی ایران زمینه بهره گیری و بهره مندی مذاهب از معارف و دروس دینی آماده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به علل و برخی مسائل روز که در بین امت اسلامی و مسلمان پیش آمده است تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام از آنچه که موجب رنج و سختی امت اسلامی شود آزرده می شود و می توان با نگاه به کشورهای همسایه ریشه ظلم و ستم را دید و آن را شناخت که چطور با بی رحمی جان مسلمانان بی گناه را با جنگ افروزی می گیرند.

مولوی سلامی با ابراز تاسف از اینکه مسلمانی بدست مسلمان دیگری کشته می شود گفت: اینکه در جهان امروز مسلمان با توطئه های اجانب به جان هم افتادند باعث رنج و تاسف مسلمان در سراسر دنیا می باشند و می بایست با روشنگری علمای شیعه و سنی و اندیشمندان جهان اسلام توطئه ها و دسیسه های دشمنان اسلام را خنثی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با مطرح کردن برخی دلایل مشکلاتی که گریبان گیر امت مسلمان و اسلامی شده است ، نقش بی تدبیری بزرگان جوامع اسلامی ، عدم توجه به آموزه های دینی ، سیره پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار را از مهمترین دلایل مشکلات پیش آمده برشمرد و خواستار حضور امت اسلامی و مسلمان بر اساس آموزه های دینی ، بهره گیری از سیره پیامبر و ائمه اظهار برای حل مشکلات کشورهای اسلامی شد.

مولوی سلامی دشمنان را عامل اصلی این ظلم ها بر علیه مسلمان برشمرد و بیان داشت: خود ملل اسلامی با بی تدبیری عامل و بازیچه دشمنان ملل اسلامی شده اند که می بایست با وحدت و همدلی بین کشورهای اسلامی توطئه های دشمنان آشکار و آنان را در پیشبرد اهداف خود ناکام گذاشت.

وی محبت و الفت بین مسلمان را بر اساس وحدت و همدلی از مهمترین دروس سیره پیامبر دانست و گفت: پیامبر بزرگوار اسلام قبل از هجرت به مدینه به سران و طوایف اوس و خزرج در قالب دو نشست هدف هجرت خود را مطرح فرمودند و بعد از اینکه سران این دو قبیله موضوع وحدت را پذیرفتند هجرت پیامبر اسلام صورت گرفت.

مولوی سلامی با مطرح کردن اینکه چرا خدا در قرآن و اسلام به وحدت اهمیت ویژه ای داشته است اظهار داشت: بخاطر اینکه دشمن در طول تاریخ هر زمانی که زمینه برای وحدت و همدلی بین مسلمان پیش آمده است دست به توطئه و دسیسه بر علیه جوامع اسلامی زده است تا مانع شکل گیری وحدت امت اسلامی شود.

 نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جوامع مسلمان و اسلامی باید بدنبال وحدت و همدلی بین خود باشند و از ورود دشمنانی که از راه دوستی با آنان وارد می شوند را جلوگیر شوند و خود جوامع اسلامی نیازهای خود را با هدف قرار دادن وحدت و ترویج آن بر اساس سیره پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار در سایه کلام الهی برآورده سازند.

مولوی سلامی با تشریح برخی از توطئه های ایجاد شده در منطقه نیز گفت: دشمنان مسلمانان با ایجاد گروهی بنام داعش این گروه تروریستی و تکفیری و عامل کشتار مسلمانان بی پناه را در منطقه مسلح و ایجاد کردند تا با جنگ افروزی و آتش افروزی نقشه دیکته شده دشمنان و برخی ملل حامیان آنان که متاسفانه مسلمان هم هستند بر سر مردم منطقه عملیاتی و ایجاد بحران ساخته اند تا از ترویج وحدت و رشد علمی مسلمانان منطقه جلوگیری نمایند.

وی با تقدیر از همه افراد گمنام و خوشنامی که بر علیه این تفکر به اصطلاح مسلمان و به واقعیت دشمن اسلام و مسلمانان اقدام کرده اند عنوان داشت: درست است در عرصه های میدانی ، جنگی و تسلیحاتی این گروه تکفیری شکست خورده است اما تفکر داعشی را موجود بر شمرد و این تفکر که سالیان طولانی بصورت پنهانی فعالیت داشته است در طول سالیان اخیر نمایان شده است و اکنون که شکست خورده است بدلیل اینکه حامیان منطقه ای آنان و خارج از منطقه ای این گروه موجود هستند می بایست با آگاهی کشورهای دیگر منطقه مانع شکل گیری دوباره و ترویج این گروه تکفیری باشیم. 

این عالم اهل سنت در پایان سخنان بخش نخست خود با تاکید بر وحدت و همدلی بیشتر و بهتر مردم شیعه و سنی کشورمان ، از همه مسئولان ، بزرگان و صاحب نظران خواست تا مانع از بروز تفاوت و تبعیض بین شیعه و سنی شوند.

مولوی نذیراحمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دوم سخنان خود در خصوص شهرستان سرخس اظهار داشت: سرخس قدمت تاریخی ، فرهنگی و تمدنی بسیار غنی دارد و می توان می توان این منطقه را به نام منطقه علم و معرفت برشمرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری فرماندار سرخس را یکی از ارکان رشد و ترویج وحدت بین شیعه و سنی این شهر تلفیقی و ترکیبی دانست و وحدت شیعه و سنی این منطقه را زبانزد و الگو برشمرد و ابراز خرسندی کرد تا با تدابیر اتخاذ شده مشکلات این شهر غنی برطرف شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
تعداد بازدیدها : ۱۲۳
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید