سرپرست فرمانداری سرخس
حسین غریب

    .     .     .
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۶/۱۰/۱۰

فرماندار سرخس گفت:

جامعه عشایری در تامین امنیت غذایی نقش برجسته دارد

فرماندار سرخس خواستار ارتقای نمایندگی دفتر عشایری در سرخس به چارت سازمانی بر اساس پارامترهای موجود شهرستان شد.

فرماندار سرخس خواستار ارتقای نمایندگی دفتر عشایری در سرخس به چارت سازمانی بر اساس پارامترهای موجود شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس از وجود بیش از 700 خانوار عشایر همراه با 90 هزار دام در 31 سامانه در 89 هزار هکتار مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: جامعه عشایری ما با توجه به تلاش‌هایی که انجام می‌دهند در تامین امنیت غذایی نقش بزرگی ایفا می‌کنند، به‌طوری که 10 برابر جمعیت خانواده خود در تولید گوشت و محصولات لبنی فعالیت دارند.
 
وی اضافه کرد: از آنجا که سرخس قطب حضور عشایر در فصل قشلاق بوده، لازم است، اداره کل عشایری خراسان رضوی نسبت به هزینه‌کرد 80 تا 90 درصد اعتبارات این بخش را که از ردیف بودجه‌های ملی محقق می‌شود، در حوزه سرخس مد نظر قرار دهد.
 
فرماندار سرخس اظهار کرد: هر ساله، نزدیک به 100 هزار دام وارد منطقه می‌شود که با توجه به گستردگی مراتع  خدمات‌رسانی و هماهنگی با سایر نهادها در بخش حمایت‌های جانبی، می‌طلبد، اداره  عشایری با امکانات و پرسنل کافی تجهیز باشد.
 
سنجرانی افزود: اختیارات و امکانات دفتر نمایندگی عشایری در سرخس، توان خدمت‌رسانی را با توجه به امکانات موجود، ندارد، بنابراین، ضرورت دارد در اولین فرصت نسبت به تجهیز و ارتقای این نمایندگی به  اداره با توجه به داشتن پارامترهای لازم اقدام شود.
 
وی متذکر شد: به‌زودی با تشکیل کارگروهی از نمایندگی عشایری و منابع طبیعی در خصوص پیگیری برای برق‌رسانی، تامین آب شرب، رصد زمان ورود و خروج عشایر، جلوگیری از ورود دامداران فاقد پروانه و دام غیرمجاز، تعیین تکلیف مرز پروانه‌ها با روستاهای همجوار، شناسایی کانون‌های تنش‌زا در سرخس ورفع آن اقدام می‌شود.
 
فرماندار سرخس ادامه داد: برق‌رسانی به بخش علیاء در منطقه عشایری آبتلخ این شهرستان تا حضور بعدی عشایر انجام می‌شود.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
تعداد بازدیدها : ۱۰۰
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید