محمد رضا رجبی مقدم
فرماندار شهرستان سرخس
 

    .     .     .
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

انقلاب کردیم که مردمی متدین و متمکن داشته باشیم/کاستی های ۴۰ سال گذشته را صادقانه بگوییم

استاندار خراسان رضوی گفت: انقلاب کردیم که مردم متدین و متمکن داشته باشیم بنابراین ضرورت دارد که کاستی های ۴۰ سال گذشته در حوزه توانمندسازی جوامع محلی را صادقانه با مردم در میان بگذاریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان چناران برگزار شد، اظهار کرد: در مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی فقط به دنبال امضای موافقت نامه های سوری نیستیم و قرار است با مشارکت شرکت های بخش خصوصی و دولتی اتفاقات خوبی در حوزه توسعه و آبادانی رخ دهد.
وی افزود: در 40 سال گذشته از نظر توانمندسازی مردم کاستی های جدی داشته ایم و باید به مردم صادقانه بگوییم که در 4 دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل بی توجهی به اقتصاد روستائیان، مردم به حاشیه شهرها مهاجرت کرده اند و جمعیت روستاها کاهش یافته است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: هنگامی که روستائیان در نتیجه نبود کسب و کار و فرصت شغلی مناسب از روستاها به شهرها مهاجرت می کنند، ممکن است به دلیل نداشتن بضاعت مالی در حاشیه شهرها مستقر شوند.
وی با طرح این سوال که آیا در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بازهم می خواهیم همانند گذشته کشور را اداره کنیم، اظهار کرد: همه دولت های بعد از انقلاب به اندازه توان خود به مردم خدمت کرده اند اما در 40 سال گذشته از مسئله بسیار مهم توانمندسازی مردم غفلت است و اکنون باید مسیر سابق را اصلاح کرد.
رزم حسینی با بیان اینکه مدیریت جهادی به معنای تلاش و کوشش همراه با درایت وتدبیر است، تصریح کرد: برخلاف برخی سوء تبلیغ ها، مدیریت جهادی مدیریت جنگی نیست؛ ما می خواهیم با تکیه بر مدیریت تعاملی، خراسان رضوی را با سبک جدیدی اداره کرده و شرکت ها و کارآفرینان موفق و سرمایه گذاران متعهد و متدین را پای کار توسعه و آبادانی استان بیاوریم.
وی بیان کرد: علمای دین و روحانیت باید پاسخ دهند که چرا تا به امروز به طور شایسته، آموزه های دینی درباره تکریم مجاهدان اقتصادی را ترویج نکرده اند؛ بر اساس مبانی اسلامی، خلق ثروت، اشتغال زایی و توانمندسازی مردم به معنای جهاد در عرصه اقتصاد و معیشت است و باید از سوی آحاد جامعه مورد تکریم قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، ائمه جمعه به هیچ عنوان در حوزه اجرایی دخالت نخواهند کرد و صرفا وظیفه و مسئولیت تشویق مردم به راه اندازی کسب و کار توسعه گرا و تکریم مجاهدان اقتصادی را برعهده خواهند داشت.
وی با طرح این سوال که آیا پرداخت یارانه به مردم پسندیده جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: علمای دین باید یک نهضت فرهنگی راه بیاندازند. مردم ثروت بسیاری دارند و می توانند خودشان را اداره کنند اما همه به سمت نظام اداری و بروکراسی نحس اداری چشم دوخته اند.
رزم حسینی با بیان اینکه در کار اقتصادی و فرهنگی نباید افراط و تفریط کرد، افزود: نباید دولت را مجبور کرد که پول حاصل از فروش نفت را به عنوان سرمایه متعلق به آیندگان صرف پروژه هایی مانند جاده سازی کند که هیچ نتیجه ای جز تسهیل شرایط برای مهاجرت مردم از روستاها به شهرها ندارد.
وی تاکید کرد: انقلاب کردیم که مردم متدین و متمکن داشته باشیم، شهدای عزیزی که در دوران جوانی پای در جبهه های نبرد حق علیه باطل گذاشتند، به خاطر این شهید نشدند که آسیب های اجتماعی در جامعه افزایش یابد و مردم با مشکلات عدیده ای در حوزه اقتصادی و معیشتی مواجه شوند.
وی در عین حال گفت: از دادگستری و دادستانی تشکر می کنم که برای به نتیجه رسیدن مدل توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی حمایت همه جانبه خود را اعلام کرده اند و قطعا با همدلی و همزبانی می توان به نتیجه مطلوب رسید.
وی گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید کارآفرینان و معین های توسعه اقتصادی در مساجد دور هم جمع شود و زمینه تومندسازی مردم را از طریق ارائه آموزش های تخصصی در بحث کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار فراهم کند.
استاندار خراسان رضوی افزود: دشمن در تلاش است که جوانان را نسبت به مسئولان و کارآمدی نظام بدبین کند و در این شرایط باید با همدلی ارکان حکومت کاری کنیم که مردم نسبت به آینده امیدوار شوند و نقشه شوم دشمن نقش بر آب شود.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین چالش در ابتدای دهه پنجم انقلاب اسلامی معیشت مردم است و اگر بر این چالش فائق آمدیم، تداوم انقلاب تضمین خواهد شد.
وی در بخش پایانی صحبت های خود، گفت: باید از تولیت آستان قدس تشکر کنم که معین اقتصاد مقاومتی شهرستان چناران و سرخس را پذیرفت و امروز به دست برادر مجاهدم آقای فاطمی امین تفاهم نامه های آن به امضا رسید.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید