فرماندار شهرستان سرخس
محمد رضا رجبی مقدم
فرماندار شهرستان سرخس

    .     .     .
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۴۰۰/۰۶/۲۶

پیام فرماندار در ارتباط با روز شعر و ادب فارسی

محمد رضا رجبی مقدم فرماندار شهرستان سرخس طی پیامی، روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سرخس محمد رضا رجبی مقدم فرماندار شهرستان سرخس طی پیامی، روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار را تبریک گفت.
 
متن پیام به شرح ذیل است:
استاد سید محمدحسین بهجت تبریزی معروف به" شهریار" از مشاهیر فرهنگ و ادب ایران اسلامی است که در جایگاه برترین‌های شعر و ادب ایران جای دارد.
شهریار که برخاسته از خاک پاک آذربایجان است، از منظرهای گوناگون نماد و سمبل هویت اصیل ایرانی، مردم این خطه است، لطافت طبع و اندیشه این شاعر شیرین سخن، زبانزد خاص و عام است.
نفوذ معنوی کلام این شاعر از یک سو در همه جای سرزمین پهناور ایران مشهود است و از سوی دیگر آوازه شهرت این عاشق دلسوخته از فراسوی مرزهای ایران به سرزمین‌های دیگر رسیده است
سید محمد حسین بهجت تبریزی بی شک "شهریار شعر ایران" است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی این شاعر ولایی، بلندآوازه و محبوب قلبها، بیست‌وهفتم شهریورماه، سالروز ولادت شاعر گران‌قدر، استاد سیّد محمدحسین شهریار، و روز شعر و ادب فارسی را گرامی می‌داریم و به همۀ فارسی زبانان و دوستداران شعر فارسی تبریک می‌گوییم وامید آن دارم که دغدغه های شهریار در حفظ اصالت فرهنگی و قومی ایرانیان، روز به روز پررنگ تر و عمیق تر گردد.

محمد رضا رجبی مقدم
فرماندار شهرستان سرخس

 

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری سرخس
۱۱۴